Edukacja finansowa

Edukacja finansowa

Edukacja finansowa

Dodaj swój komentarz »


Spis katalogów,Lista katalogów,Baza katalogów,Multikod katalog
promocja strony
Materiał obrazuje ogólne dane na temat swobody pieniężnej, jak jest spostrzegana przez ludzi. Zawarte są tu porady jak do niej dążyć.
Niezależność finansowa to stan, w którym nie musimy utrzymywać się z profesji zarobkowej (z pracy na etacie) a utrzymujemy się tylko z dochodów z naszych inwestycji (w wolnym objaśnieniu to wolność jaką dają Ci Twoje pieniądze). Dzięki czemu zdołasz czynić to co lubisz, rozwijać swoje zainteresowania, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. A przede wszystkim nie frasować się o pieniądze.
Termin wolności finansowej łączy się z terminem pasywnego przychodu. Przychód ten nie żąda od nas naszego uczestnictwa lub wymaga go w śladowym stopniu.
A zatem jak kroczyć do wolności finansowej?
Tnij koszta - naturalnie nie nakłaniam w tym miejscu do pozbywania się przystępnego życia. Ale np. należałoby zastanowić się nad rezygnacją z zakupu czegokolwiek co nie jest Ci w życiu komplecie potrzebne.
Zwiększaj dochody - zaoszczędzone pieniądze najlepiej inwestować w najpewniejsze inwestycje. Zapewniające jak największy profit, mimo że wymaga to dłuższego okresu.
Rozpocznij edukację finansową, poszerzaj własną wiedzę.
Aby być finansowo wolnym nie trzeba mieć ogromnych kwot pieniędzy, których w trakcie życia i tak nie wydasz.
Całość brzmi zbyt pięknie, by było możliwe, ale jest w pełni do realizacje. Dla każdego, kto tylko się na to zdecyduje i podejmie adekwatne przedsięwzięcie.
W żadnym wypadku się nie dołuj i dąż do swojego celu. Jeśli zawiedziesz, dźwignij się i idź dalej. Z reguły jest tak że upadamy przed samym końcem i tylko wytrwali potrafią dojść do celu.

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: