Regeneracja wątroby, marskość wątroby

Regeneracja wątroby, marskość wątroby

Regeneracja wątroby, marskość wątroby

Dodaj swój komentarz »


Spis katalogów,Lista katalogów,Baza katalogów,Multikod katalog
promocja strony
Większość badań naukowym przeprowadzonych w Europie m.in. w Austrii, Włoszech, Szwajcarii, Francji i w Niemczech,ostropest plamisty jest oficjalnie uznany za lek pomocniczy w leczeniu marskości wątroby i stanów przewlekłego zapalenia tego organu.
Owoce ostropestu plamistego są jednym z najważniejszych leków ziołowych na wątrobę. Ostropest plamisty na szczęście najsilniej działa tam, gdzie jest najbardziej potrzebny,wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, zapobiega marskości wątroby a także przyczynia się do hamowania podziału komórek nowotworowych. Jego nasiona wpływają na podniesienie poziomu glutationu w organizmie.Sylimaryny zawarte w ostropeście plamistym szeroko oddziałują,ochrania zewnętrzne receptory komórek wątroby, uniemożliwiając toksynom przenikanie przez lipidowe błony komórkowe do ich wnętrza. Neutralizuje także działanie substancji toksycznych, którym udało się dostać do wnętrza komórki.
Poza tym ma wyjątkową zdolność do stymulowania syntezy białek w komórkach wątroby przez zwiększenie aktywności DNA i RNA. Właśnie dzięki temu pomaga regenerować uszkodzone komórki.U osób zdrowych sylimaryna podwyższa poziom glutationu w wątrobie o 35%.W komórkach uszkodzonych wątroby zwiększa aktywność także innego silnego przeciwutleniacza- dysmutazy nadtlenowej.Najważniejsze jest działanie odtruwające i ochraniające miąższ wątroby przez sylimarynę, czyli mieszaninę flawonoliganów z owoców ostropestu. Sylimaryna uszczelnia błony hepatocytów, co zapobiega przenikaniu do ich wnętrza toksyn takich jak alkohol (etanol), szkodliwe składniki leków, pestycydy czy zanieczyszczenia środowiska.
Sylimaryna ma ponadto właściwości mobilizowania innych przeciwutleniaczy( antyoksydantów) w komórkach wątroby przed atakiem toksyn. Przede wszystkim działają przeciwzapalnie, detoksykująco, żółciotwórczo, żółciopędnie, chronią wątrobę przed działaniem trucizn.Istnieją wiarygodne dowody na to, że ostropest plamisty przyspiesza proces powrotu do zdrowia w przypadku zapalenia wątroby wywołanego wirusem lub alkoholem. Zgodnie z wynikami niemieckich badań ostropest pomaga naleczyć wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Poważne dowody przemawiają za tym, że ostropest jest pomocny w przewlekłym zapaleniu wątroby. Wspomaga odtruwanie organizmu. Leczy wzdęcia i kolki. Ponadto przy schorzeniach dróg żółciowych, po żółtaczce, przy niestrawności, przy krwawieniach wewnętrznych, hemoroidach.
Jeśli więc pijesz alkohol lub przyjmujesz lekarstwa, które mogą uszkodzić wątrobę-środki obniżające poziom cholesterolu, paracetamol, leki antydepresyjne, masz kontakt z pestycydami takimi jak czterochlorek węgla lub też jeśli odczuwasz objawy zaburzeń wątroby, to powinieneś wiedzieć o istnieniu cudownego preparatu roślinnego z nasion ostropestu plamistego i innych składnikówlink text w Liver Aid.

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: